Információ az ivóvíz ellátásról - Informácia o zásobovaní pitnou vodou

RozhodnutieInformáció az ivóvíz ellátásról:

• A Nyugat Szlovákiai Vízügyi Társaság dunaszerdahelyi üzemegységének igazgatósága tisztelettel értesti a lakosságot, hogy a Dunaszerdahelyi Regionális Közegészségügyi Hivatal 2018 január 8-án kiadott rendelete alapján a vezetékes ivóvízhálózat által szolgáltatott víz újra alkalmas emberi fogyasztásra, főzésre és étkezési célokra.

• A vízvezetékhálózat átöblítése a szombati napon megtörtént és azóta felhasznált víz mennyisége elegendő volt ahhoz, hogy a belső vezetékek is megtisztuljanak.

• A mai naptól kezdődően a vízügyi társaság a fent említett rendelet alapján megszünteti a tartálykocsis ivóvíz ellátást.

Informácia o zásobovaní pitnou vodou:

• Vedenie Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti odštepný závod Dunajská Streda oznamuje obyvateľom obce, že na základe rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Dunajskej Strede zo dňa 08.01.2018 voda dodávaná verejným vodovodom sa môže používať na pitie, varenie a na prípravu potravín.

• Preplachovanie celej vodovodnej siete sa uskutočnilo v sobotu a odvtedy spotrebované množstvo vody zabezpečuje dostatočné prečistenie domácich vodovodných sietí.

• Od dnešného dňa vodárenská spoločnosť na základe vyššie uvedeného rozhodnutia ukončila dodávku pitnej vody cisternovým vozidlom.

Rozhodnutie

Príloha